Підсумки діяльності РОВР у Полтавській області у 2019 році

Підводячи підсумки діяльності Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області у 2019 році, можна впевнено зазначити, що це рік насиченої, активної роботи, плідної співпраці з водогосподарськими організаціями,  спрямованої на реформування галузі, а також рік позитивної динаміки використання державних зрошувальних систем, реалізації природоохоронних заходів.

Головні здобутки РОВР у Полтавській області у 2019 році:

1. За участі фахівців Офісу:

  • у I півріччі визначено масиви поверхневих вод та їх типологія;
  • протягом III кварталу розроблено опис суббасейнів Середнього та Нижнього Дніпра як елемент плану управління басейном р.Дніпро;
  • за IV квартал проведено аналіз антропогенних впливів на якісний та кількісний стан вод, створено реєстр зон, що охороняються.

Ознайомитись з детальною інформацією можна за посиланням http://www.poltavavodgosp.gov.ua/plan-upravlinnia-richkovymy-baseinamy/

2.Одним з напрямків діяльності Офісу та водогосподарських організацій області у звітному році було відновлення роботи державних зрошувальних систем та збільшення площ поливу сільськогосподарських культур. У 2019 році було надано платні послуги, пов’язані із забором води на полив по Градизькій та Карпівській зрошувальних системах на загальну суму 9431,11 тис. грн. В області спостерігається позитивна динаміка у використанні стаціонарних поливних систем: із 372 га у 2014 р. до 4251 га у 2019 р.

Водогосподарськими організаціями було забезпечено регулювання водно-повітряного режиму осушених земель області на площі 7,85 тис. га, що складає третину від загальної площі з двостороннім регулюванням водного режиму.

Важливим напрямком діяльності водогосподарських організацій області у звітному році було проведення робіт на підтримку систем і споруд у технічно справному  та естетичному стані, а також готовності їх до виконання функціональних завдань. Зокрема на 48% збільшились фактичні видатки на виконання ремонтних та доглядових робіт на державних меліоративних фондах Полтавської області.

3.Одним із важливих кроків до  реалізації енергоефективності у водній сфері, стало підписання енергосервісного договору Кременчуцьким міжрайонним управлінням водного господарства, завдяки чому планується модернізація обладнання на насосній станції Градизької зрошувальної системи.

4. У 2019 році РОВР у Полтавській області вперше отримав субвенцію з місцевого бюджету державному  бюджету  на виконання природоохоронних заходів:

  • розчищення та регулювання русла р. Многа в Чорнухинському районі;
  • розробка ТЕО та експертиза проекту «Поліпшення екологічного стану, відновлення водності та охорони водних ресурсів річки Сула на території Полтавської області».

5. За кошти Державного фонду розвитку водного господарства у звітному році проведено ряд заходів, а саме:

  • Оновлено комп’ютерну техніку, геодезичне та лабораторне обладнання;
  • Кременчуцьким МУВГ придбано сучасний екскаватор;
  • Реалізовано довгоочікувані заходи, спрямовані на забезпечення комфортних умові праці працівників Офісу.

 6. За участі фахівців Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області, органами місцевого самоврядування розпочата робота з інвентаризації штучно створених водних об’єктів Полтавської області для визначення технічного стану гідротехнічних споруд, а також їх приналежності. Обстеження заплановано продовжити і у 2020 році.

7. РОВР у Полтавській області протягом 2019 року надавав платні послуги відповідно до функціональних повноважень, зокрема:

  • здійснення технічного та авторського нагляду за ходом будівництва природоохоронних об’єктів,
  • лабораторні дослідження проб води та грунтів
  • підготовка та видача технічних умов на проведення інженерних робіт на землях водного фонду,
  • обґрунтування потреби у воді та оцінки обсягів водокористування,
  • виготовлення проектно-кошторисної документації та паспортів водних об’єктів, проведення топографо-геодезичних вишукувань,
  • послуги, пов’язані з виконанням оцінки земель водного фонду.

 8. Зручні умови на робочому місці – одна з складових вдалого виконання працівниками своїх професійних обов`язків.

З метою створення комфортних умов праці, Кременчуцьким та Хорольським міжрайонними управліннями водного господарства власними силами за рахунок коштів спеціального рахунку проведено ремонтні роботи кабінетів своїх адміністративних будівель.

9. Працівники Офісу та підвідомчих управлінь водного господарства долучились до щорічних всеукраїнських акцій з благоустрою «День довкілля», «Я прибрав. Черга за тобою2», «День Дніпра» виконуючи заходи з благоустрою, озеленення та впорядкування територій поблизу водних об’єктів, на територіях виробничих баз, насосних станцій.

 

10. До Всесвітнього дня води організовано круглий стіл за участі студентів, науковців та представників місцевих та обласних управлінь, в навчальних закладах проведено лекції, організовано конкурс «Вода для всіх». Для підвищення екологічної свідомості учнівської молоді проведено показ відеоролику, розробленого Держводагентством, «Я прибрав. Твоя черга 2: змінимо майбутнє разом» та ін.

11. У березні 2019 року запрацював новий сайт Офісу згідно всіх вимог Держводагентства.

Рухаємось далі з новими планами та напрацюваннями!