Відбулась нарада з питань розвитку зрошувального землеробства Полтавщини в 2023 році

16 березня 2023 року в приміщенні Градизької ОТГ під головуванням заступника начальника обласної військової адміністрації Олексія Бруслика відбулась нарада з питань розвитку зрошувального землеробства Полтавщини в 2023 році.

Водокористувачами Градизької та Карпівської зрошувальних систем, керівництвом Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА, Державного агентства меліорації та рибного господарства України та Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області активно обговорювалось питання проведення поливної кампанії 2023 року та реформування галузі у сфері гідротехнічної меліорації.

Від РОВР у Полтавській області участь у нараді прийняли начальник Офісу Олександр Монастирський , начальник відділу  з управління інфраструктурою Ірина Таран та головний енергетик Сергій Тягло.

На сьогодні посилено ведуться роботи з підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу області до старту поливного сезону. Згідно плану підготовки міжгосподарських зрошувальних систем до роботи у 2023 році, працівниками Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області проводиться:

  • технічне обслуговування насосно-силового обладнання,
  • очистка від мулу аванкамер та відкритого каналу НС-4, НС-5 Градизької зрошувальної системи,
  • підготовлено електро-силове обладнання, трансформаторні підстанції до проведення пусконалагоджувальних робіт
  • проводитья повірка, опосвідчення, виміри метрології необхідних електроелементів та засобів захисту

Станом на 16.03.2023 року Офісом отримано від потенційних водокористувачів протоколи-наміри із забору води на полив сільськогосподарських культур на площі 6613 га.

«Не дивлячись на складну ситуацію , яка склалась у зв’язку із військовим станом в Україні, головною метою сьогодення є ефективне використання потенціалу зрошення, збільшення урожайності та розвитку аграрного сектору в Полтавській області. Враховуючи проведену Офісом роботу, поливна кампанія у 2023 році розпочнеться вчасно» – зазначив начальник РОВР у Полтавській області Олександр Монастирський.