Збережімо природу, доки не пізно!

5 серпня у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області відбулась зустріч з представниками органів місцевого самоврядування Глобинського району та активістами з питань захисту  гори Пивиха.

Гора Пивиха,– популярне місце відпочинку не тільки серед місцевих жителів, а й туристів з різних куточків Полтавщини. Проте унікальна пам’ятка природи потенційно небезпечна для відпочивальників. Підтвердженням цьому є неодноразові обрушення схилу, останнє з яких відбулось у липні 2020 року.

 Найбільше за площею водосховище в Україні – Кременчуцьке – за багато років уже забрало в області близько 800 гектарів землі. Протяжність берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області становить 156 км, і майже третина з них потребує термінового захисту, адже  щороку вода забирає від двох до семи метрів берега. Під загрозою також опинилась і найвища точка Лівобережної України – гора Пивиха, розташована на березі Кременчуцького водосховища між Градизьком і селом Максимівка Кременчуцького району. Довжина ділянки, що потребує негайного берегоукріплення – 5,6 км.

 У 2010 році за рахунок коштів обласного фонду  охорони  навколишнього природного  середовища Полтавським обласним управлінням водного господарства (нині- Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області) була виготовлена проектно-кошторисна документація по об’єкту «Берегоукріплення Кременчуцького водосховища від с.Максимівка  Кременчуцького району в напрямку гори Пивиха Iчерга». Та будівництво так і не розпочалося.

Виконання заходів по захисту геологічного пам’ятника можливо  шляхом залучення коштів усіх бюджетів, що передбачено   «Регіональною програмою  розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпро  у Полтавській області на період до 2021року».

Регіональний   офіс водних ресурсів у Полтавській області щороку  подає пропозиції до Держводагентства, Полтавської облдержадміністрації щодо фінансування берегоукріплювальних заходів на Кременчуцькому водосховищі.

У 2016 році Полтавська ОДА звернулась до Міністерства екології  та природних ресурсів України з проханням  посприяти у Державній підтримці області із даного питання. Відповідь була позитивною, але фінансування можливе починаючи  з 2021року.

          Тож маємо надію захистити унікальний витвір природи уже в найближчому майбутньому!