25 травня фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області взяли участь у онлайн-навчанні, організованому Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства на тему “Підземні води України: сучасний стан. Моніторинг – ключ до раціонального використання водних ресурсів”.

Захід відбувся відповідно до затвердженого плану-графіку навчання працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на 2023 рік. Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства разом із Посольством Ізраїлю в Україні  – Israel in Ukraine та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у співпраці з MASHAV та MATC – MASHAV Agricultural Training Center продовжили проведення заходів спільного навчального курсу “Управління водними ресурсами в умовах змін клімату та зростаючого дефіциту води”.

Під час навчання було розглянуто такі питання:

Підземні води України: сучасний стан (експерт — кандидат геолого-мінералогічних наук, асистент кафедри гідрогеології та інженерної геології Інституту геології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Люта);

Моніторинг — ключ до раціонального використання водних ресурсів (експерт – директор Департаменту гідрогеології Управління водних ресурсів Ізраїлю д-р Яков Лівшиц);

Процедура оцінки впливу на довкілля в процесі видобування підземних вод (експерт – кваліфікований фахівець природоохоронної галузі, екологиня з практичним досвідом роботи, старший викладач кафедри Екологічного менеджменту Сердюк Вікторія).

Даний навчальний курс має велике значення, оскільки він спрямований на розвиток та покращення управління водними ресурсами в умовах змін клімату та зростаючого дефіциту води. Розуміння сучасного стану підземних вод України та моніторинг їх ресурсів є критично важливими для забезпечення стійкого використання цього природного ресурсу.