Cемінар-нарада з питань зрошувального землеробства  на Полтавщині

30 липня 2021 року під керівництвом заступника голови Полтавської облдержадміністрації Євгена Грекова, спільно з Департаментом агропромислового розвитку ОДА та РОВР у Полтавській області в с. Пронозівка Кременчуцького району відбувся семінар-нарада з питань зрошувального землеробства  на Полтавщині.

У семінарі прийняли участь в.о. начальника РОВР у Полтавській області Ірина Таран, заступник начальника Офісу Олександр Федоренко, діючі та потенційні водокористувачі, представники проектної організації ПП «Свароч» та інші.

При виїзді на Градизьку зрошувальну систему, всі присутні мали змогу ознайомитися з  роботою насосної станції СА-1, а також переглянули  процес поливу сільськогосподарських культур сучасною дощувальною технікою Zimmatic та Valley, придбаною ТОВ СГП «Надія».

 

Із роботою зрошувальної системи, її проблемами, можливостями та перспективою розширення в майбутньому, ефективним використанням сучасних технологій для вирощування врожаїв у 2021 році ознайомила Ірина Таран. Акцентовано увагу на наявні вільні площі державних зрошувальних систем, де в подальшому можна здійснювати полив с/г культур.  Досвід поливу показав, що врожайність на зрошуваних угіддях збільшується вдвічі, а також покращуються якісні показники продукції. У перспективі співпраці Офісу та водокористувачів розглядається можливість відновлення поливу, у найближчий рік-два, на Бабичівській та Максимівській зрошувальних системах.

При обговоренні нагальних питань, учасники семінару обмінялися знаннями і практичним досвідом. Зокрема, свою позицію щодо розвитку і розширення площ зрошення на території Полтавщини висловив директор ТОВ «Рост Агро» Максим Бернацький, який є одним із водокористувачів Градизької зрошувальної системи.

Під час засідання Євген Греков наголосив на необхідності тісної взаємодії органів влади, водогосподарників та водокористувачів, адже лише конструктивний діалог є запорукою у досягненні поставлених цілей.

За підсумками семінар-наради прийнято рішення про співпрацю Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та РОВР у Полтавській області при розробці проєкту програми розвитку зрошення в області