Робоча нарада з питань вирішення проблем на р. Псел

14 березня у приміщенні РОВР у Полтавській області відбулась нарада з представниками Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОВА, громадськості В.Багачанської ОТГ за участі депутата Полтавської обласної ради О.Діденка  по вивченню ситуації та запобіганню негативним явищам, що склалися довкола річки Псел Серед основних проблемних питань, які були обговорені під час наради є вплив на екологічний стан річки Псел розташованих на ній гідротехнічних споруд.

Наразі існує комплекс невирішених проблем, які спричиняють підтоплення домоволодінь та земельних ділянок, розташованих на правому березі р. Псел, тому необхідно першочергово звернути увагу на захист прилеглих територій від шкідливого впливу води та відновити дренажну систему відведення поверхневих та підземних вод з території смт. В.Багачка

За висновками комісійного обстеження підтоплення домоволодінь та земельних ділянок в селищі Велика Багачка Миргородського району від 23.12.2022 рекомендовано провести відповідні гідрогеологічні, гідрологічні та топографо-геодезичні вишукування і дослідження на підтопленій території смт.Велика Багачка, з метою встановлення причин підтоплення селища, підготовки і внесення пропозицій щодо шляхів ліквідації наслідків підтоплення та встановлення оптимальних режимів роботи Великобагачанського водосховища для забезпечення виробництва електроенергії МГЕС в обсягах згідно встановленої її потужності.

Попри основне питання варто згадати, що на сьогодні залишився не реалізованим відкоригований проект з поліпшення екологічного стану ділянки р.Псел в межах смт. В.Багачка, розташованої на відстані 1.0 км від створу шлюза-регулятора. Проектним рішенням передбачена розчистка річки, що призведе до відновлення її природних глибин і підвищення водності.

 За підсумком було запропоновано все вищезгадане обговорити на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Полтавської ОВА